W pierwszy dzień weekendu odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Przepięknie przebrane przedszkolaki i dzieci z klasy „0” z dumą prezentowały stroje księżniczek, wróżek, motyli, baletnic oraz swoich ulubionych postaci z bajek. Przebierańcy świetnie bawili się uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soku. Bal odbył się w miłej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i radością. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy ulubionej muzyce. Do wspólnej zabawy włączyli się Pani Dyrektor, Rodzice, Dziadkowie i pracownicy szkoły. Taka zabawa odbywa się w naszej szkole co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i przeżycia szczególnie tych najmłodszych.
E. Wąsikowska, A. Smolińska-Baranowska, M. Wąsikowska, M. Mikos
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.
W dniu 16 stycznia w naszej placówce miała miejsce ta właśnie uroczystość. Przedszkolaki i dzieci z klasy „0” przygotowały program artystyczny. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne oraz jasełka w wykonaniu swoich wnucząt. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Dzieci obdarowały swoich „dziadków” upominkami. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany dla Nich słodki poczęstunek.
E. Wąsikowska, A. Smolińska-Baranowska, M. Wąsikowska, M. Mikos
Czytaj dalej »
W miesiącu grudniu klasa „0” realizowała projekt edukacyjny „Idą Święta” poświęcony kultywowaniu tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Rodzice zostali zapoznani z projektem podczas zebrania grupowego i zachęceni do aktywnej współpracy. W realizowanych treściach przeplatały się różne aktywności: muzyczna, plastyczna, artystyczna. W sali został zorganizowany kącik projektu umożliwiający dzieciom swobodny dostęp do przedmiotów związanych z projektem: materiałów konstrukcyjnych, plastycznych, muzycznych, literatury .Wszystkie zaplanowane działania w ramach projektu były realizowane w formie kalendarza adwentowego „ Choinka z bombkami”. Codziennie czekało na dzieci i rodziców zadanie do wykonania zgodnie z kalendarzem.
Zwieńczeniem projektu było przedstawienie jasełkowe oraz wspólna wigilia z rodzicami i dyrektorem szkoły. Podsumowaniem projektu był quiz wiedzy na temat świątecznych zwyczajów i tradycji oraz siatka tematyczna „Święta”.
E. Wąsikowska
22 grudnia 2015r. odbyło się w naszej Szkole spotkanie opłatkowe z udziałem zaproszonych gości i rodziców. Najpierw dzieci z klasy „O” przedstawiły krótkie Jasełka, a następnie uczniowie koła artystycznego zaprezentowali program słowno-muzyczno-taneczny.
Część obrzędową spotkania opłatkowego poprowadził ks. proboszcz Stefan Michalski, a na jego zakończenie odbyło się dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.
W spotkaniu uczestniczyła p. Urszula Michoń, której p. Dyrektor w imieniu uczniów, rodziców i nauczycieli podziękowała za wieloletnią pracę w świetlicy profilaktycznej.
E. Wąsikowska, J. Łempa
2 grudnia 2015 r. po raz kolejny odwiedził nas pszczelarz p. Zdzisław Karwat z Tuchowa opowiadając o życiu i roli pszczół w przyrodzie. Przedszkolaki, klasa „0” oraz uczniowie klas I-III chętnie zadawali pytania, przymierzali strój pszczelarza oraz degustowali pyszny miód.
E. Wąsikowska, A. Smolińska-Baranowska, M. Wąsikowska
4 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Łowczowie został wystawiony spektakl pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowany przez grupę teatralną „Celebrity” w której skład wchodzą rodzice dzieci i uczniów Naszej szkoły pod kierunkiem A. Smolińskiej-Baranowskiej z przepiękną scenografią M. Mikos.
Grupa teatralna wystąpiła również dla dzieci z okazji Mikołajek. Przedstawienie bardzo podobało się nie tylko dzieciom ale także Św. Mikołajowi, który mimo niesprzyjającej pogody przybył do Nas i obdarował słodkościami wszystkich uczniów i nauczycieli. Uczniowie podziękowali Mu wierszem i piosenką.
J. Poręba, E. Wąsikowska
Czytaj dalej »
KLASYFIKACJE:
kobiety mężczyźni seniorzy oldboje
do 6 lat do 8 lat do 10 lat do 12 lat do 14 lat do 18 lat
Proszę każdego o sprawdzenie swoich punktów. W przypadku zauważonego błędu – proszę o kontakt: victoria.lowczow@gmail.com
Wszelkie reklamacje przyjmuję do niedzieli 20 grudnia 2015 r. Po tym terminie klasyfikacje uważam za oficjalne.




