21 marca 2015 r. na przywitanie wiosny odbyła się „Impreza Masowa” organizowana przez Dom Kultury w Tuchowie.
Z tej okazji dzieci z grupy „0” przy pomocy utalentowanych rodziców wykonali przepiękną, pomysłową Marzannę, która wzięła udział w konkursie plastycznym na kukłę Marzanny, zdobywając jedno z głównych miejsc.
W nagrodę grupa „0” otrzymała bezpłatny bilet klasowy do kina na film wskazany przez Dom Kultury oraz nagrodę książkową „Wędrówki z Tuchówką”.
Dziękuję rodzicom p. K. Kwiatkowskiej i p. M. Wróbel za pomoc i zaangażowanie.
Ewa Wąsikowska
W konkursie brali udział również uczniowie z klasy 5 – Mikołaj Łątka i Kacper Hajduk. Za pięknie wykonaną kukłę Marzanny otrzymali dyplomy i nagrodę książkową „Wędrówki z Tuchówką”.
Danuta Mączko
Tegoroczne powitanie wiosny Biedronki zorganizowały maszerując ulicami Łowczowa. Wszystkie dzieci wyposażone w transparenty z wiosennymi hasłami, balony i kwiaty z bibuły dzielnie wędrowały, demonstrując w ten sposób całej społeczności lokalnej, przybycie tak bardzo wyczekiwanego gościa- WIOSNY.
Anna Smolińska-Baranowska
Monika Wąsikowska
Dnia 18 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu plastycznego „Pisanka na wesoło”.
18 marca troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Klasy młodsze reprezentował Szymon Kwiatkowski (kl. III), klasy starsze – Weronika Poręba i Martyna Rąpała (kl. VI). Uczestnicy zmierzyli się z trudnymi dyktandami. Szymon Kwiatkowski zdobył tytuł Mistrza Ortografii wśród dzieci z klas II i III.
Składamy gratulacje zwycięzcy i pozostałym uczestnikom.
Renata Maurycy-Toczek
Pani Wiosna w tym roku długo nie chciała do nas przybyć – chcieliśmy zaprosić i zachęcić ją sadzeniem wiosennych nasion. Stworzyliśmy nasz „mały ogródek”. Na wacie umieściliśmy nasiona rzeżuchy, w słoiku groch. Jesteśmy bardzo ciekawi co z nich wyrośnie, oby nie „gruszki na wierzbie i śliwki na sośnie”, bo nie mamy tyle miejsca na naszej sali? Z pomocą Pani Asi zrobiliśmy trawiastego ludzika. Jak wyrośnie trawa będziemy go strzyc:)
Monika Wąsikowska
Anna Smolińska-Baranowska Czytaj dalej »
Kolejny pracowity tydzień Biedronki kończą niezwykle smacznie. Tego bowiem dnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień kuchcika”. Wszyscy przedszkolacy przynieśli do przedszkola swoje ulubione artykuły spożywcze, z których wspólnie robić mieliśmy kanapki wiosenne. Wśród smakołyków znalazły się chleb, masło, wędlina, jajka, ser biały i żółty i oczywiście mnóstwo witamin w postaci ogórków, pomidorów, sałaty, rzodkiewki, szczypiorku i papryki. Przedszkolaki niezwykle ochoczo przystąpili do przyrządzania piątkowego śniadania. Wszystkie przygotowane kanapki zniknęły w mgnieniu oka. Przedszkolacy zajadali się nimi z wielkim apetytem, cóż nic w tym dziwnego ponieważ potrawy pachniały i wyglądały przepysznie. Mniam…
Anna Smolińska-Baranowska
Monika Wąsikowska Czytaj dalej »
Dnia 12 marca 2015 r. odbyły się gminne eliminacje do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego etapu konkursu: Jakub Orczyk z klasy VI i Mikołaj Łątka z klasy V. Na etapie gminnym Jakub Orczyk uzyskał z testu pisemnego 19 pkt. na 30 możliwych, a Mikołaj Łątka – 11 pkt.
W nagrodę za udział w konkursie uczniowie otrzymali piękne strażackie kalendarze.
Danuta Mączko
W dniu 5 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczestnicy zaprezentowali dwa wiersze autorstwa polskich poetów.
W grupie dzieci młodszych (kl. I-III) zwyciężyli Szymon Kwiatkowski i Wanessa Sikoń. Miejsce drugie zdobył Wiktor Szwedo, a trzecie Amelka Jarek i Nikodem Motyka.
W grupie starszej pierwsze miejsce zdobyła Karolina Rzońca z klasy IV, która wystąpiła w pięknym kostiumie i przygotowała ciekawe rekwizyty.
Renata Maurycy-Toczek
Dnia 5 marca uczniowie klasy szóstej wspólnie z wychowawcą udali się do Zespołu Szkół w Karwodrzy na Dni Otwarte Szkoły. Jako przybyli goście zostali serdecznie i ciepło powitani przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej oraz p. Dyrektor Szkoły- Ewę Sawicką. Zwiedzanie szkoły uczniowie zaczęli od odwiedzenia biblioteki szkolnej, gdzie mieli okazję obejrzeć kroniki szkolne. Następnie p. Dyrektor krótko opowiedziała im o patronie szkoły O. Władysławie Witkowskim- Redemptoryście. Kolejnym krokiem było oprowadzenie przybyłych gości po budynku szkoły. Szóstoklasiści dowiedzieli się jak funkcjonuje szkoła i jak organizuje się w niej zajęcia. Mieli okazję zobaczyć nowoczesne szatnie, pracownię komputerową, sale lekcyjne oraz sklepik szkolny. Po zwiedzaniu budynku uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek: smaczne i zdrowe drugie śniadanie oraz słodkie ciasteczko. Dużą niespodzianką dla uczniów były rozgrywki na hali sportowej zwłaszcza gra w RUGBY TAG, którą przygotował dla zwiedzających nauczyciel wychowania fizycznego. Taniec Zumba z Xbox-em oraz ćwiczenia na siłowni zaktywizowały wszystkich szóstoklasistów, którzy doskonale się bawili odkrywając nowe formy aktywnego spędzania wolnego czasu.
K. Kruczek



