Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole w Łowczowie | Archive | Aktualności

Kolejny pracowity tydzień Biedronki kończą niezwykle smacznie. Tego bowiem dnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień kuchcika”.  Wszyscy przedszkolacy przynieśli do przedszkola swoje ulubione artykuły spożywcze, z których wspólnie robić mieliśmy kanapki wiosenne. Wśród smakołyków znalazły się  chleb, masło, wędlina, jajka, ser biały i żółty i oczywiście mnóstwo witamin w postaci ogórków, pomidorów, sałaty, rzodkiewki, szczypiorku i papryki. Przedszkolaki niezwykle ochoczo przystąpili do przyrządzania piątkowego śniadania. Wszystkie przygotowane kanapki zniknęły w mgnieniu oka. Przedszkolacy zajadali się nimi z wielkim apetytem, cóż nic w tym dziwnego ponieważ potrawy pachniały i wyglądały przepysznie. Mniam…

Anna Smolińska-Baranowska
Monika Wąsikowska Czytaj dalej »

Dnia 12 marca 2015 r. odbyły się gminne eliminacje do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego etapu konkursu: Jakub Orczyk z klasy VI i Mikołaj Łątka z klasy V. Na etapie gminnym Jakub Orczyk uzyskał z testu pisemnego 19 pkt. na 30 możliwych, a Mikołaj Łątka – 11 pkt.

W nagrodę za udział w konkursie uczniowie otrzymali piękne strażackie kalendarze.

Danuta Mączko

Czytaj dalej »

W dniu 5 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczestnicy zaprezentowali dwa wiersze autorstwa polskich poetów.

W grupie dzieci młodszych (kl. I-III) zwyciężyli Szymon Kwiatkowski i Wanessa Sikoń. Miejsce drugie zdobył Wiktor Szwedo, a trzecie Amelka Jarek i Nikodem Motyka.

W grupie starszej pierwsze miejsce zdobyła Karolina Rzońca z klasy IV, która wystąpiła w pięknym kostiumie i przygotowała ciekawe rekwizyty.

Renata Maurycy-Toczek

Czytaj dalej »

Dnia 5 marca uczniowie klasy szóstej wspólnie z wychowawcą udali się do Zespołu Szkół w Karwodrzy na Dni Otwarte Szkoły. Jako przybyli goście zostali serdecznie i ciepło powitani przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej oraz p. Dyrektor Szkoły- Ewę Sawicką. Zwiedzanie szkoły uczniowie zaczęli od odwiedzenia biblioteki szkolnej, gdzie mieli okazję obejrzeć kroniki szkolne. Następnie p. Dyrektor krótko opowiedziała im o patronie szkoły O. Władysławie Witkowskim- Redemptoryście. Kolejnym krokiem było oprowadzenie przybyłych gości po budynku szkoły. Szóstoklasiści dowiedzieli się jak funkcjonuje szkoła i jak organizuje się w niej zajęcia. Mieli okazję zobaczyć nowoczesne szatnie, pracownię komputerową, sale lekcyjne oraz sklepik szkolny. Po zwiedzaniu budynku uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek: smaczne i zdrowe drugie śniadanie oraz słodkie ciasteczko. Dużą niespodzianką dla uczniów były rozgrywki na hali sportowej zwłaszcza gra w RUGBY TAG, którą przygotował dla zwiedzających nauczyciel wychowania fizycznego. Taniec Zumba z Xbox-em oraz ćwiczenia na siłowni zaktywizowały wszystkich szóstoklasistów, którzy doskonale się bawili odkrywając nowe formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

K. Kruczek

Czytaj dalej »

7 II w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci bawiły się w dwóch grupach. Gospodarzami zabawy klas starszych tradycyjnie byli szóstoklasiści. Uczniowie przygotowali mnóstwo ciekawych konkursów, samodzielnie wykonali również dekorację sali, w której odbyła się zabawa.

Wszyscy doskonale się bawili, co widać na załączonych zdjęciach.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie pysznego poczęstunku, który umilił imprezę.

Renata Maurycy-Toczek

Czytaj dalej »

Jak wiadomo od dawna, przedszkolaki to takie dzielne dzieciaki, które nie boją się niczego. Dlatego też niestraszna im żadna pogoda, a udowadniają to świetnie bawiąc się każdego dnia na świeżym powietrzu. Luty przyniósł im sporą frajdę, obdarowując śniegiem, z którego „Biedronki” lepiły bałwana i śnieżne kulki, po którym zjeżdżały na sankach. Ponieważ pomysłowość naszych przedszkolaków nie zna granic, wyprawiali na śniegu takie harce, o których wielu z nas się nawet nie śniło, oczywiście wszystko pod czujnym okiem swych pań, aby zabawa była równie bezpieczna jak przyjemna.

 

Anna Smolińska-Baranowska
Monika Wąsikowska

Czytaj dalej »

Nowy semestr przedszkolaki rozpoczęli bardzo artystycznie. Stało się  to za przyczyną przybyłych gości- muzyków, którzy zaprezentowali koncert muzyczny pt: „Muzyczne budowle”. Bohaterami tego koncertu były skrzypce i altówka. W czasie koncertu każdy przedszkolak poza przyjemnością związaną z słuchania muzyki miał możliwość poznania różnorodnych  form muzycznych, między innymi wariacji, ronda, symfonii, a także zapoznania się z budową skrzypiec i altówki oraz zasadami gry na nich. Z całą pewnością była to doskonała lekcja muzyki.

Anna Smolińska-Baranowska
Monika Wąsikowska

Czytaj dalej »

„Babcia i dziadziu to najpiękniejsze , obok mama i tata, słowa świata…” tym zdaniem pani dyrektor Kazimiera Snopkowska powitała przybyłych gości – babcie i dziadziów naszych przedszkolaków. Był to wyjątkowy dzień w naszej szkole ze względu na rodzaj uroczystości, świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a wszystko po to by podziękować swym babciom i dziadziom za to, że są. Po występach i poczęstunku wszyscy zaproszeni goście, przedszkolaki oraz grono pedagogiczne, doskonale bawili się podczas wspólnych tańców, w czasie których nie zabrakło „Kaczuszek”, „Starego niedźwiedzia”, „Mam chusteczkę haftowaną”… . Wszystkim babciom i dziadziom życzymy dużo zdrowia i siły.

Ewa Wąsikowska
Anna Smolińska-Baranowska
Monika Wąsikowska

Czytaj dalej »

My się zimy nie boimy, na przedstawienie pędzimy… takim określeniem niewątpliwie można podsumować poniedziałkowe przedpołudnie, w czasie którego do przedszkola dotarł teatr lalek z przedstawieniem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzielne przedszkolaki, które dotarły na spektakl miały możliwość, poza obejrzeniem wspaniałego przedstawienia, poznanie rekwizytów. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy aktor – „grając lalkami”. Na zakończenie wykonane zostały zdjęcia, które zapewne stanowić będą wspaniałą pamiątkę chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Anna Smolińska-Baranowska
Monika Wąsikowska

Czytaj dalej »

19 grudnia uczniowie klas I-III wystąpili przed społecznością szkolną prezentując świąteczne Jasełka. Występ dzieci bardzo spodobał się zebranej publiczności, która nagrodziła małych artystów gromkimi brawami. Po zakończeniu Jasełek wszyscy zebrani nauczyciele i uczniowie wspólnie kolędowali kultywując tym samym świąteczne tradycje.

Kolejnym punktem świątecznego programu było wspólne łamanie się opłatkiem i wigilie klasowe, w których przygotowaniu pomogły mamy z Rady Rodziców.

wychowawcy klas I-III

Czytaj dalej »