Dzieci z naszego przedszkola obchodziły „owocowy tydzień”, w ramach, którego:
– poznawali i przypominali sobie nazwy owoców, ich kolor, kształt i smak
– dowiadywali się jakie witaminki ukryte są w owocach i dlaczego są one tak ważne dla naszego zdrowia
– dowiedzieli się w jaki sposób powstają soki owocowe, wykonali swój własny sok.
A. Smolińska-Baranowska, M.Wąsikowska
W dniu 28. 09. przedszkolną grupę odwiedził funkcjonariusz policji. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, oraz jak bezpiecznie przejeżdżać i przechodzić przez tory kolejowe. Pan policjant chętnie opowiedział przedszkolakom o swojej odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Następnie razem z Policjantem przedszkolaki wyszły na parking szkolny aby zobaczyć samochód policyjny.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantowi pamiątkową laurkę.
E. Wąsikowska, A. Smolińska – Baranowska, M. Wąsikowska
Przypominamy o złożeniu wniosku o stypendium socjalne i wyprawkę szkolną.
Wniosek o wyprawkę szkolną wraz z dokumentami należy złożyć w terminie do 3 września 2015 r. (do Gminnej Administracji Oświaty, siedziba tymczasowa ul. Rynek 17 – I piętro, nad sklepem Hitpol). Wyprawka przysługuje uczniom klasy III szkoły podstawowej i IV technikum, pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł netto.
Wnioski o stypendium socjalne można składać w terminie od 15 sierpnia 2015 r. do 15 września 2015 r. w Gminnej Administracji Oświaty w Tuchowie, ul. Rynek 17 (I piętro nad sklepem Hitpol). Stypendium socjalne przyznawane jest na podstawie kryterium dochodowego, które wynosi 456,00 zł na członka rodziny. Przysługuje ono wyłącznie uczniom uczęszczającym do szkoły od klasy I do ukończenia nauki.
30.06.2015 r. w Naszej Szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego dzieci 3, 4 – letnich objętych projektem „Lepszy start”.
Projekt był realizowany w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Kapitał Ludzki”.
Dzieciom kończących przedszkole życzymy samych sukcesów w szkole, a wszystkim przedszkolakom wspaniałych WAKACJI!!!
Monika Wąsikowska, Anna Smolińska – Baranowska
Czytaj dalej »
Dnia 26 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie pożegnaliśmy klasę szóstą. Wśród dziesięciorga absolwentów znalazło się siedmioro uczniów, którzy otrzymali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Uczennice Agnieszka Wołkowicz i Weronika Poręba, które uzyskały dwie najwyższe średnie otrzymały stypendium za wyniki edukacyjne oraz Nagrody Dyrektora. Warto dodać, że klasa szósta reprezentowała naszą szkołę w konkursach: polonistycznych, biblijnych, językowych, matematycznych, szachowych, historycznych, przyrodniczych i muzycznych, uzyskując wysokie noty oraz wyróżnienia.
Uczniowie pozostałych klas również zostali nagrodzeni, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Dyrektor szkoły pogratulowała wszystkim uczniom wysokich osiągnięć zarówno edukacyjnych, jak i sportowych, muzycznych i plastycznych. Po oficjalnym ogłoszeniu, że rok szkolny 2014/2015 dobiegł końca, uczniowie w radosnych nastrojach udali się do sal na spotkanie z wychowawcami klas, gdzie pożegnali się z kolegami i wychowawcami. Wszystkim uczniom przypomniano o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych zabaw.
/ K. Kruczek/
We wtorkowe popołudnie 23 czerwca odbył się komers klasy szóstej. Na spotkaniu byli obecni uczniowie klas piątej i szóstej. Przy deszczowej aurze uczniowie rozegrali mecz koszykówki, zjedli kiełbaski i inne smakołyki przygotowane przez mamy z klasowej rady rodziców klasy szóstej. Było to ostatnie spotkanie w pełnym gronie, spotkanie pożegnalne. Siedem lat spędzonych w szkole wbrew pozorom upłynęło bardzo szybko i stało się już wspomnieniem. Oby w pamięci pozostały tylko miłe chwile.
K. Kruczek
19 czerwca przedszkolaki pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Krakowie. Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Największy podziw wśród dzieci, wzbudziły żyrafy i słonie. Z wielkim zachwytem obejrzały przepiękne, kolorowe ptactwo – ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary. Z lekkim niepokojem, ale i zaciekawieniem podglądały foki, ryby, węże i kameleony. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na widok dzieci dały popis wręcz cyrkowych akrobacji. Podczas zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich to wszystko, co najciekawsze. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom i rodzicom dopisywały humory – dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Pomimo deszczowej pogody z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
Monika Wąsikowska, Anna Smolińska – Baranowska



